2020-2021 Mezuniyet Duyurusu

18 Haziran 2021

0

2020-2021 Mezuniyet Duyurusu

Mezun Olan Öğrencilerimizin Dikkatine

Mezun olan öğrencilerimizdiplomalarını teslim almaya gelmeden önce Kendi Sistemlerine (SABİS) girerekyapması gerekenler;

1.Sistemde karşınıza çıkan MezunMemnuniyet anketini doldurunuz.

2.İlişiği Kesme Formunu kendi (SABİS)sisteminizden doldurarak çıktısını alınız.

Diplomanızı teslim almak için geldiğinizde;

1. Öğrenci İşlerinde İlgili Birimsorumlunuza ilişki kesme formunuzu ve Öğrenci kimliğinizi teslim ediniz. BirimSorumlunuzdan evraklarınızı (Mezuniyet Transkripti, Lise Diplomasının aslı(elden kayıt olanlar), İngilizce Diploma Eki)ni imza karşılığı teslim alınız.

2. Teslim edilen evraklarınızlaberaber diploma servisinden diplomanızı imza karşılığı teslim alabilirsiniz.

Not:Kampüs Dışı Okullardan Mezun Olan Öğrencilerimiz, sistemden (SABİS) çıktısınıaldıkları İlişiği Kesme formunu ilk önce kendi okullarına imzalatıp evraklarınıteslim aldıktan sonra, kampüs diploma servisine gelip, işlemlerini tamamlayarakdiplomalarını teslim alabilirler.

Öğrenci Kimliği kaybolanöğrencilerimiz Diplomalarını teslim almaya geldiklerinde; yerel bir gazeteyeverdikleri kayıp ilanının yayınlandığı gazeteyi, birim sorumlularına teslimetmeleri gerekmektedir.

Diplomalarınız 12 Temmuz 2021tarihinden itibaren verilmeye başlanacaktır. Diplomasını daha sonra almakisteyenler e–devlet uygulaması üzerinden mezun olunduğuna dair bir yazıalabilirler.

MEZUN BİLGİ SİSTEMİ

SAÜ Mezun bilgi sistemine  linkinden ulaşarak kayıt yaptırınız.