Kültür ve Kongre Merkezi

Sakarya Üniversitesi “Kültür ve Kongre Merkezi” konumu, mimari özellikleri ve teknik altyapısı ile kültürel, bilimsel ve sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği bir merkezdir.

Sahne olanakları yönünden konferans, konser, tiyatro ve bale gösterilerine uygun olarak tasarlanan bir salonun bulunduğu Kültür ve Kongre Merkezi, düzenlediği kültürel ve sanatsal etkinliklerle sadece Sakarya Üniversite’ne değil bölge halkına da hizmet vermektedir.

Kültür ve Kongre Merkezi’nde; sahne arkasında sanatçılar için soyunma ve dinlenme odaları ile ofislerin bulunduğu 680 kişilik büyük bir konferans salonu ile bu konferans salonundaki görüntülerin yansıtabildiği 170 kişilik iki adet yan salonun yanında iki adet fuaye alanı ile dört büyük derslik bulunmaktadır.

Konferans salonunda bulunan projeksiyon perdeleri, sahne ışıkları, diğer aydınlatmalar ve ses sistemleri bir kumanda merkezine bağlıdır ve bilgisayar kontrollü olarak çalıştırabilmektedir. Ayrıca, buradan Kültür ve Kongre Merkezi’nde bulunan diğer salonlara video kameralarla canlı yayın yapma olanağı da bulunmaktadır.

Kültür ve Kongre Merkezi yıl boyunca öğrenci topluluklarının pek çok etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır.