Patentle Türkiye - 3. Üniversiteler Patent Yarışması

30 Kasım 2021

0

Patentle Türkiye - 3. Üniversiteler Patent Yarışması

Üniversite öğrencilerimizde küresel rekabetin önemli araçlarından biri olan patent konusunda farkındalık oluşturulması, öğrencilerimizin buluş faaliyetlerine özendirilmesi ve patent bilgisinin stratejik bir araç olarak kullanımı konusunda bilgi ve deneyimlerinin artırılması amacıyla Türkiye Patent ve Marka Kurumu tarafından “Patentle Türkiye - 3. Üniversiteler Patent Yarışması” gerçekleştirilmektedir.

Sakarya Üniversitesinde öğretim gören ve teknik bir buluş/fikre sahip olup patent başvurusu yapacak her üniversite öğrencisi (ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora) yarışmaya katılım sağlayabilir. Yarışma kapsamında öğrencilerimiz,  www.turkpatent.gov.tr  veya patentleturkiye.turkpatent.gov.tr internet siteleri üzerinden 15 Aralık 2021 tarihine kadar e-Devlet kapısı aracılığıyla ücretsiz patent başvurusu yapmak suretiyle yarışmaya katılabileceklerdir.

Üniversite öğrencileri tarafından yapılacak patent başvuruları, jüri tarafından belirli kriterler çerçevesinde değerlendirilecektir. Yarışmanın birincisine 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 10.000 TL, dördüncü ve beşinciye 7.500 TL ile altıncı, onuncu ve arasındaki öğrencilere 5.000’er TL ödül verilecektir. Ayrıca yarışmada dereceye giren öğrencilerin buluş fuarlarına katılımı desteklenecektir.

Bu kapsamda yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz Sakarya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisinden destek alabilirler.

Sakarya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Serdivan/SAKARYA

E-posta: tto@sakarya.edu.tr   

Tel: 0264 346 0202