Pedagojik Formasyon Duyurusu

16 Kasım 2015

0

Pedagojik Formasyon Duyurusu

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin Pedagojik Formasyon ile İlgili Açıklaması:

"Üniversitemizin hali hazırdaki öğrencilerinden ve mezunlardan gelen yoğun talep ve sorular üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı oluşmuştur:

PEDAGOJİK FORMASYON İLE İLGİLİ ALIM VE KONTENJAN BELİRLENME YÖK TARAFINDAN YAPILMAKTADIR. YÖK TARAFINDAN HER ÜNİVERSİTEYE OLDUĞU GİBİ ÜNİVERSİTEMİZE DE BELLİ SAYIDA KONTENJAN VERİLMEKTEDİR. YÖK TARAFINDAN ÜNİVERSİTEMİZE VERİLEN 200 KİŞİLİK PEDAGOJİK FORMASYON (PF) BAŞVURULARI ÖN KAYITLA ALINARAK BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE BÖLÜMLERE KONTENJAN AYRILACAKTIR.

PF BAŞVURULARINI SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ AYRI, MEZUNLAR AYRI SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARDIR:

200 KİŞİLİK KONTENJANIN YÖNETMELİK GEREĞİ 150’Sİ SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE, 50’Sİ DE MEZUN (SAÜ VEYA DİĞER ÜNİVERSİTE) ÖĞRENCİLER İÇİN AYRILMIŞTIR.

SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ BAŞVURULARINI, ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN GİRİŞ YAPARAK "FORMASYON BAŞVURUSU"NDA BULUNABİLİRLER. BAŞKA İŞLEM YAPMALARINA GEREK YOKTUR.

MEZUN ÖĞRENCİLER PF BAŞVURULARINI, buradan GEREKLİ BİLGİLERİ GİREREK YAPACAKLARDIR.

BAŞVURULAR 16 KASIM’DA BAŞLAYIP 20 KASIM 2015 SAAT 16:00'DA SON BULACAKTIR. AKABİNDEKİ 1-2 GÜN İÇİNDE BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE BÖLÜM KONTENJANLARI BELİRLENECEK VE ASİL KAYIT HAKKI KAZANANLARIN LİSTELERİ AÇIKLANARAK 23-27 KASIM 2015 TARİHLERİ ARASINDA KESİN KAYITLAR YAPILACAKTIR.

KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN PEDAGOJİK FORMASYONUN BİRİNCİ TAKSİT DEKONTU HARİCİNDE HERHANGİ BİR BELGE TALEP EDİLMEYECEK OLUP MEZUNLARDAN DA BAŞVURULARINDA GİRDİKLERİ BİLGİLERE BELGELER ( DİPLOMA, NÜFUS CÜZDANIZ, FOTOĞRAF, 1. TAKSİT DEKONTU vs.) ELEKTRONİK ORTAMDA İSTENECEKTİR.

PEDAGOJİK FORMASYON ÜCRETİ, YÖK'ÜN BELİRLEDİĞİ VE 3 YILDIR UYGULAMAKTA OLDUĞU ŞEKİLDE, 2054 TL'DİR. BU ÜCRET ÜÇ TAKSİT (554+750+750) HALİNDE ÖDENECEK OLUP, KESİN KAYIT SIRASINDA (23-27 KASIM 2015) 554 TL'LİK 1. TAKSİT ÖDENECEK; 2. TAKSİT 2016 OCAK AYINDA,  3. TAKSİT DE 2016 ŞUBAT AYINDA BELİRTİLECEK OLAN ÜNİVERSİTEMİZ HESABINA ÖDENECEKTİR.

DERSLER 2015 ARALIK AYINDA BAŞLAYACAK OLUP, TEORİYE DAYALI 7 DERS UZAKTAN EĞİTİM ŞEKLİNDE 2016 OCAK-ŞUBAT AYINA KADAR VERİLECEK; UYGULAMALI DERSLER İSE YÜZ YÜZE EĞİTİM ŞEKLİNDE 2016 ŞUBAT/MART ve 2016 HAZİRAN/TEMMUZ TARİHLERİ ARALIĞINDA VERİLECEKTİR. YÜZ YÜZE EĞİTİMLER, SARKAYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ'NDE (HENDEK) YAPILACAKTIR.

SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ VE MEZUN ÖĞRENCİLER İÇİN BAŞVURU YAPABİLECEK BÖLÜMLER AŞAĞIDAKİ TABLOLARDA GÖSTERİLMİŞTİR.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE VE MEZUNLARA DUYURULUR.