Ana Sayfa
Yönetim
Rektör Yardımcıları
Prof.Dr. TEMEL GÜRDAL

İletişim Bilgileri :

Prof.Dr. TEMEL GÜRDAL

REKTÖR YARDIMCISI

1967 yılında Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde doğmuş olan Temel Gürdal, Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nden 1985’te mezun olmuş, aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanmış ve 1989 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde 1991 yılında akademik hayata başlayan Gürdal, yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi’nde 1994 yılında, doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 2001 yılında tamamlamıştır.

2002 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Yrd. Doç. olmuş, aynı yıl Sakarya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Maliye Bölüm Başkan Yardımcısı ve 2005 yılında Mali Hukuk Anabilim Dalı Başkanı olmuştur. 2005-2006 yıllarında Maliye Bölüm Başkanlığı yapan Gürdal 2010 yılında Doçent olmuş, 2010-2013 yılları arasında Dekan Yardımcılığı yapmıştır.

2014 yılında İngiltere’de Durham Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak bulunan Gürdal’ın Türk Vergi Sistemi, vergi hukuku, kamu maliyesi, maliye politikası alanlarında birçok kitap ve makaleleri yayımlanmıştır.

2012 yılında Sakarya’da kurulmuş, ulusal, bölgesel ve uluslararası sorunlara yönelik araştırmalar yaparak, bu çalışmaların sonuçlarını kamuoyuna ve karar alıcılara sunan, akademi ve toplum arasında bir köprü olmayı amaçlayan PESA’nın kurucuları ve araştırmacıları arasında yer alan Gürdal, Türk Vergi Sistemi, vergi hukuku ve islam iktisadı alanlarında PESA’da çalışmalar yapmaya devam etmektedir. Gürdal, evli ve biri kız 4 çocuk babasıdır.