Ana Sayfa
Üniversitemiz
Fiziki İmkânlar
Fiziki imkanlar

Fiziki imkanlar

Üniversitemiz yerleşkesi yan kampüslerimiz de dahil yaklaşık 1.700,000 m2’dir. Eğitim öğretim ve idari süreçlerinin uygulandığı fiziki alan toplamı ise 320.433.9 m2’dir. 

 

2013-2014 yılı itibariyle Üniversitemiz bünyesinde 16 Fakülte, 7 Yüksek Okul, 18 Meslek Yüksek Okulu, 4 Enstitü ve Devlet Konservatuvarı eğitim ve öğretim birimleri mevcut olup, toplam öğrenci sayımız  62.719’dur.

 

Bugün itibariyle devam eden inşaatlarımız  Kampüs Alt Yapı Projesi kapsamında :
4 adet Laboratuvar Binası, Mini Futbol Sahası, 2 Adet Tenis Kortu, 2 Adet Basketbol Sahası, Hukuk Fakültesi Derslik Bloğu inşaatıdır.  Derslikler ve Merkezi Birimler Projesi Kapsamında : İlahiyat Fakültesi İnşaatı, İşletme Fakültesi İnşaatı, Teknoloji Fakültesi Merkezi Laboratuvar Binası İnşaatı, Tıp Fakültesi Bünyesinde Morfoloji (A) Blok İnşaatı, Deney Hayvanları Laboratuvarları İnşaatı ve ayrıca Sivil Toplum Kuruluşları Tarafından Yaptırılanlar : Karasu M.Y.O Ek Binası İnşaatı, Kocaali M.Y.O İnşaatı, Kaynarca Eğitim Bilimleri ve Uygulama inşaatı,  Arifiye  M.Y.O İnşaatı, Sapanca M.Y.O İnşaatı, Hendek M.Y.O İnşaatı ve Şen Piliç tarafından yaptırılan Bilgisayar Bilişim Fakültesi İnşaatları çalışmaları devam etmektedir.