Rektörün Mesajı


Sevgili Öğrenciler,

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) köklü tarihi, nitelikli, yeni ve revize ettiği eğitim-öğretim modelleri, güçlü teknolojik altyapısı ve Ar-Ge faaliyetleri ile öğrencilerine, şehrine ve ülkesine katma değer üreten bir bilim yuvasıdır.

"Geleceğinize Yön Verin" sloganı ile yola çıkan üniversitemiz, öğrencilerini teoriği pratikle harmanlandığı eğitim-öğretim anlayışı ile yetiştirerek mezun etmektedir. Sektörel entegrasyonu amaçlayan programları, staj imkânları ve Ar-Ge faaliyetleri ile sektörün ve akademinin ihtiyaçlarını karşılayacak öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda da "Sosyal Transkript" uygulaması ile öğrencilerini sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de teşvik ederek, her alana ayak uydurabilecek yetkinlikte öğrenciler yetiştirmek, bilim, bilgi ve değer üretmek için yeni projeler geliştirmeye devam etmektedir.

Üniversitemiz bir yandan sahip olduğu kurumsal kalite anlayışı, akademik altyapısı ve yetkin eğitim kadrosuyla öğrencilerin hedeflerine uygun eğitim modelleri geliştirirken diğer yandan 7/24 aktif ve Sapanca Gölüne nazır yeşil kampüsü, öğrenci toplulukları, sosyal donatı alanları ve sportif, kültürel, sanatsal ve bilimsel faaliyetleri ile öğrencilerini hayata hazırlamaktadır.

50 bini aşkın öğrencisi ve 200 binden fazla mezunuyla büyük bir aile olan üniversitemiz, sizlerle büyümeye devam ederek; 21. yüzyıl becerilerine sahip, yüksek donanımlı, insan haklarını koruyan, insanlığa saygı gösteren, ulusal ve ahlaki değerleri koruyan, erdemli ve takım ruhuna inanan bireyler yetiştirmeye devam edecektir.

Sizlere hayat boyu başarılar dilerim.


Prof. Dr. Hamza AL
Rektör