Pedagojik Formasyon Başvuruları Başladı

21 Ekim 2014

0

Pedagojik Formasyon Başvuruları Başladı

PEDAGOJİK FORMASYON İÇİN ÜNİVERSİTEMİZE YÖK TARAFINDAN 1500 (+300 BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ İÇİN*) KİŞİLİK KONTENJAN VERİLMİŞ OLUP BU KONTENJANIN 75%'iNİ (1125 KİŞİ) SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE, 25%'iNİ (375 KİŞİ) DE MEZUNLARA AYIRMA ŞARTI GETİRİLMİŞTİR.

PF BAŞVURULARINI SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ AYRI, MEZUNLAR AYRI SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARDIR:

SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ (KONTENJAN DAĞILIM TABLOSUNDA BELİRTİLEN BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ) PF BAŞVURULARINI, OBİS ÜZERİNDEN https://ogr.sakarya.edu.tr "FORMASYON BAŞVURU" LİNKİNE TIKLAYARAK YAPABİLİRLER. BAŞKA İŞLEM YAPMALARINA GEREK YOKTUR. SİSTEM, 6 DÖNEMLİK (DÖNEM UZATANLARDA TAMAMLANMIŞ SON DÖNEME KADARKİ ORTALAMA, DGS İLE GELENLERDE İSE ÖĞRENİM GÖRMEKTE OLDUĞU BÖLÜMDEKİ ORTALAMASI DİKKATE ALINACAKTIR) NOT ORTALAMASI ÜZERİNDEN SIRALAMA YAPACAK VE ALANLARA AYRILAN KONTENJANA GÖRE ASİL VE YEDEK LİSTELER BELİRLENECEKTİR.

MEZUN ÖĞRENCİLER PF BAŞVURULARINI, www.pf.sakarya.edu.tr ÜZERİNDEN GEREKLİ BİLGİLERİ GİREREK YAPACAKLARDIR.

BAŞVURULAR 24 EKİM 2014 SAAT 17:00'DE SON BULACAKTIR. AKABİNDEKİ 1-2 GÜN İÇİNDE ASİL VE YEDEK LİSTELER AÇIKLANARAK 27-31 EKİM 2014 TARİHLERİ ARASINDA KESİN KAYITLAR YAPILACAKTIR.

KESİN KAYITLARDA SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZDEN HERHANGİ BİR BELGE TALEP EDİLMEYECEK OLUP, MEZUNLARDAN DA BAŞVURULARINDA GİRDİKLERİ BİLGİLERE AİT BELGELER (ve fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi) İSTENECEKTİR.

PEDAGOJİK FORMASYON ÜCRETİ, YÖK'ÜN BELİRLEDİĞİ VE 2 YILDIR UYGULAMAKTA OLDUĞU ŞEKİLDE, 2054 TL'DİR. BU ÜCRET ÜÇ TAKSİT HALİNDE ÖDENECEK OLUP, KESİN KAYIT SIRASINDA (27-31 EKİM 2014) 554 TL'LİK 1. TAKSİT ÖDENECEK. 2. VE 3. TAKSİTLER İSE OCAK VE MART AYLARINDA 750'ŞER TL OLARAK BELİRTİLECEK OLAN ÜNİVERSİTEMİZ HESABINA ÖDENECEKTİR.

DERSLER KASIM AYI İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK OLUP, 7 DERS UZAKTAN EĞİTİM ŞEKLİNDE 7 HAFTALIK SÜREÇTE VERİLECEK; 3 DERS DE ŞUBAT 2015'TEN İTİBAREN 14 HAFTALIK SÜREÇTE HENDEK KAMPÜSÜ'NDE HAFTA SONLARI YÜZ YÜZE VERİLECEKTİR.

*BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI, BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN ALINACAKTIR.