Pedagojik Formasyon Kontenjan Arttırımı Duyurusu

07 Aralık 2015

0

Pedagojik Formasyon Kontenjan Arttırımı Duyurusu

Eğitim Fakültesinin Pedagojik Formasyon için kontenjan arttırımı hakkında açıklaması:

"YÖK'ÜN FORMASYON KONTENJANI KARARINI ÜNİVERSİTELERE DEVRETMESİYLE, ÜNİVERSİTEMİZ VE FAKÜLTEMİZ; ÖĞRETİM KADROSU, DERSLİKLERİN FİZİKİ İMKANLARI, ÖZELLİKLE STAJA DAYALI UYGULAMALI DERSLERİN SAĞLIKLI YÜRÜTÜLMESİ GİBİ ŞARTLARI DA DİKKATE ALARAK VERİLEBİLECEK EN YÜKSEK KONTENJANI (1900 KİŞİ) VERMİŞTİR. BU KONTENJANIN, 16-20 KASIM TARİHLERİ ARALIĞINDAKİ ÖN KAYITLARDAKİ DURUM VE VERİLER DE DİKKATE ALINARAK, 1500'Ü SAÜ'LÜ SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE 400'Ü DE MEZUN ÖĞRENCİLERE AYRILMIŞTIR. SAÜ'LÜ SON SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN BU KONTENJANLARIN DA BÖLÜMLERE GÖRE DAĞILIMINDA İSE HER BÖLÜME DENGELİ DAVRANMAK ADINA ÖN KAYITTA BULUNANLARIN 75%'İNİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE DAĞILIM YAPILMIŞTIR. FAKAT REKTÖRLÜĞÜMÜZE VE FAKÜLTEMİZE ÖZELLİKLE SAÜ SON SINIF VE/VEYA MEZUN OLABİLECEK ÖĞRENCİLERİMİZDEN KONTENJANIN ARTTIRIMI YÖNÜNDE TALEPLER GELMEKTEDİR.

4 ARALIK 2015 TARİHİNE KADAR MEVCUT LİSTEDEKİLERİN KESİN KAYIT İŞLEMLERİ DEVAM EDECEK, OLUŞACAK BOŞLUĞA GÖRE KONTENJAN DAĞILIMLARI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLEREK OLABİLDİĞİNCE BAŞVURU YAPAN SAÜ SON SINIF ÖĞRENCİSİ OLARAK HERKESE FORMASYON VERİLMEYE GAYRET EDİLECEKTİR.

LİSTELERİN KARIŞMAMASI VE KARGAŞALIĞI/YOĞUNLUĞU ÖNLEMEK ADINA ŞU ANDA SADECE ÖN BAŞVURU YAPANLARIN KESİN KAYITLARI YAPILMAKTADIR. 7 ARALIK TARİHİNDEN İTİBAREN DE ŞİMDİLİK LİSTELERDE YER ALMAYANLARIN KAYITLARINA GEÇİLECEKTİR. DAHA ÖNCEDEN ÖN KAYIT YAPMAYANLARA, VERİLEBİLECEK MAKSİMUM KONTENJAN ÇERÇEVESİNDE, AKADEMİK ORTALAMA ÖNCELİĞİNE GÖRE KAYIT HAKKI VERİLECEKTİR. AYRICA MEVCUT LİSTELERE GİREN SON KİŞİDEN DAHA YÜKSEK AKADEMİK ORTALAMAYA SAHİP OLANLARA DA KESİN KAYIT HAKKI VERİLECEKTİR.

MEVCUT LİSTELERDE İSİMLERİ BULUNSA BİLE 3. SINIF OLUP DA MEZUN OLAMAYACAK DURUMDAKİLERİN KESİN KAYITLARI YAPILMAYACAKTIR.

LİSTELERİN AÇIKLANMASI VE DİĞER DUYURULARIMIZ FAKÜLTE SAYFAMIZ, FORMASYON WEB SAYFAMIZ (http://www.pf.sakarya.edu.tr) VE TWİTTER HESABIMIZDAN YAPILMAKTADIR. LÜTFEN ÖZELLİKLE FORMASYON WEB SAYFAMIZI TAKİP EDİNİZ."