Beslenme ve Barınma

 • Yemekhane

  Yemekhane

  Sakarya Üniversitesi’nde beslenme, kantin ve kafeterya hizmetleri ‘Kafeteryalar ve İşletmeler Şube Müdürlüğü’ tarafından yürütülmektedir. Üniversitedeki tüm öğrencilere yemek hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz, öğrenci kartlarına para yükleyerek, yemekhanemizde bulunan turnike sisteminden beklemeden geçerek yemek hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ayrıca üniversitede düzenlenen sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde görev alan öğrenciler için kumanya, kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği hizmetleri verilmektedir.

  ‘ISO 9000-9002 HACCP’ ve ‘TSE’ kontrolleri yapılarak hazırlanan yemekler uzman diyetisyenler gözetiminde, mevsimine göre kalori gereksinimi hesaplanarak hazırlanmakta ve her ayın yemek menüsü yayınlanmaktadır.

  YEMEK MENÜSÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 • Barınma

  Barınma

  Yüksek Öğrenim öğrencileri için “Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları ve çeşitli özel öğrenci yurtlarında barınma olanağı bulunmaktadır.

  Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı merkez ve ilçelerde toplam 17.367 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Bu kapasitenin 10.340’ı kız, 7027’si ise erkek öğrenciler içindir.

  https://kygm.gsb.gov.tr/

 • Esentepe Öğrenci Yurtları