Sağlık, Kültür ve Spor

 • Sağlık Hizmetleri

  Sağlık Hizmetleri

  Öğrencilerin her türlü sağlık sorunu için Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde Mediko Sosyal Merkezi bulunmaktadır. Mediko Sosyal Merkezi ayaktan poliklinik hizmeti sunan 1. Basamak sağlık kuruluşudur.

  Merkez aşağıda belirtilen birimlerden oluşmaktadır:

  - Acil müdahale odası
  - 3 adet poliklinik odası
  - 4 adet psikolog odası (PDR)
  - 1 adet laboratuvar
  - Danışma
  - Hemşire odası
  - Müşahede odası

  Sakarya Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi laboratuvarında gerçekleştirilen tetkikler şöyledir;
  Hemogram, Sedimantasyon, TİT, Glikoz, İNR, Gaita Parazit, Gaita Gizli Kan.

  Sakarya Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi İnternet Sitesi:

  https://mediko.sakarya.edu.tr

 • Öğrenci Sağlık Karnesi

 • Öğrenci Toplulukları

 • Sosyal ve Sportif Faaliyetler

  Sosyal ve Sportif Faaliyetler

  Sportif Faaliyetler - Tesisler

  Üniversitemiz Spor hizmetleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı Spor Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

  Öğrencilerin ders dışı zamanlarını daha etkin değerlendirebilmeleri için kampüs alanı içerisinde çeşitli spor tesisleri bulunmaktadır. Üniversitemiz Kampüsünde bulunan Açık Spor Tesisleri (Toplam 11.695 m² kullanım alanı ve kapalı alan (Soyunma-duş vs.) 280m2); Halı Sahalar (500 kişilik kapasiteli 600+1945- 2545m2), Basketbol, Voleybol ve Tenis Kortları organizasyonlara, Personel ve Öğrencilerimize tahsis edilmiştir. Ayrıca Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü (GSİM) Spor Salonlarında, GSİM ile birlikte Üniversiteler arası ortak organizasyonlar yapılmaktadır.

  Spor Faaliyetleri

  Üniversitemizde yetenek ve taleplere göre çeşitli dallarda geleneksel sportif yarışmalar düzenlenmekte, tecrübeli ve faal öğrenci sporcular için gerekirse Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Karate, Taekwondo, Judo, Güreş, Masa Tenisi, Bilardo, Kürek, Boks, Tenis, Bilek Güreşi, Satranç, Korumalı Futbol, Bayrak Futbolu vs. spor dallarında GSİM ve TUSF (Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu) Faaliyetlerine yönlendirilmekte Faal durumlarına göre katılımları sağlanmaktadır.

  Üniversitemiz Spor organizasyonlarında ve müsabakalarda gösterdiği üstün performansı ve başarılarıyla sayılı üniversiteler arasındaki yerini almıştır.

  https://spor.sakarya.edu.tr/tr