Beslenme ve Barınma

 • Yemekhane ve Kafeteryalar

  Yemekhane ve Kafeteryalar

  Sakarya Üniversitesi’nde beslenme, kantin ve kafeterya hizmetleri ‘Kafeteryalar ve İşletmeler Şube Müdürlüğü’ tarafından yürütülmektedir. Üniversitedeki tüm öğrencilere yemek hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz, öğrenci kartlarına para yükleyerek, yemekhanemizde bulunan turnike sisteminden beklemeden geçerek yemek hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ayrıca üniversitede düzenlenen sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde görev alan öğrenciler için kumanya, kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği hizmetleri verilmektedir.

  ‘ISO 9000-9002 HACCP’ ve ‘TSE’ kontrolleri yapılarak hazırlanan yemekler uzman diyetisyenler gözetiminde, mevsimine göre kalori gereksinimi hesaplanarak hazırlanmakta ve her ayın yemek menüsü yayınlanmaktadır.

  Üniversite bünyesinde Kampüs Kafeterya ile beraber toplam 32 kantin hizmet vermektedir. Ayrıca, kampüs merkezinde yer alan restoranlar bütçe dostu yemek seçenekleri sunmaktadır.

  YEMEK MENÜSÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 • Barınma

  Barınma

  Yüksek Öğrenim öğrencileri için “Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurtları”, “Sakarya Üniversitesi Esentepe Öğrenci Yurdu” ile çeşitli özel öğrenci yurtlarında barınma olanağı bulunmaktadır.

  Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı merkez ve ilçelerde toplam 3.492 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Bu kapasitenin 1938’i kız, 1554’ü ise erkek öğrenciler içindir.

  İki katlı binalardan oluşan ‘Sakarya Üniversitesi Esentepe Öğrenci Yurdu’ Esentepe Kampüs alanı içerisinde yer almaktadır ve altı bloktan oluşmaktadır. İki kişilik odaların bulunduğu yurt kaloriferlidir ve her odanın içinde bir duş ile bir tuvalet bulunmaktadır. Isı ve ses yalıtımına sahip odalarda her öğrenci için yatak, gardrop, komodin, çalışma masası, çalışma koltuğu ve yatak takımı bulunmaktadır.

  Yaklaşık olarak 3600 m2’lik kapalı alana sahip olan yurtların kapasitesi 446 kişidir. Sahip olduğu imkanlar ve sunduğu hizmetler bakımından ISO 9002 Kalite Belgesi’ne sahip olan yurtta iki oda engelli öğrenciler için özel olarak hazırlanmıştır.

 • Esentepe Öğrenci Yurtları